Çalım Cad. No:27 Siteler/ANKARA
+903123493535
ankmoblak@gmail.com

SİTELERDE GENÇLER İŞ HAYATINI VE GİRİŞİMCİLİĞİ OYUNLARLA ÖĞRENİYORLAR

Ankara Sitelerde ki Pilot Okul Ahmet Yesevi  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “Birikim Oyunu Kursu” ve “Mikro İş oyunu Kursu” verilmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve German  Deutsche Sparkassenstiftung Für İnternationale Kooperation  arasında, 22.06.2020 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Öğrencilere finansal katılımını artırmak, girişimcilik faaliyetlerini desteklemek ve finansmana erişim hakkında bilgi vererek farkındalık düzeylerini yükseltmek amacıyla, Mobilya merkezi olarak bilinen Ankara Sitelerde ki Pilot Okul Ahmet Yesevi  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine “Birikim Oyunu Kursu” ve “Mikro İş oyunu Kursu” verilmeye başladı.

Oyun süresince öğrencilere sadeleştirilmiş ekonomi, muhasebe ve pazarlama bilgileri, girişimcilik becerileri, finansal araçlara başvuru yöntemleri, girişimcilik bakış açısı, müşteri ilişkileri gibi iş hayatında ve günlük hayatlarına katkısı olabilecek birçok eğitim veriliyor.

Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 5 gün sürecek olan eğitimler de öğrencilere Finansal Okur yazarlık kapsamında birikim ve tasarruf yapmanın önemi vurgulanırken; öğrencilerin iş hayatında karşılarına çıkabilecek olan sorunları nasıl kolay çözebilecekleri oyun şeklinde keyifli bir şekilde kazandırmak amaçlanıyor.

Ankara Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, eğitimler hakkında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Ahmet Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Önder Tosun’a teşekkürlerini ileterek, Sitelerdeki bir okulun pilot okul olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyük bir bölümünü belki de sitelerde girişimci olacak öğrencilerin oluşturduğunu söyleyen Taklacı, teorik ve pratik eğitimlerinin haricinde iş ve gündelik hayatlarında ve girişimcilik serüvenlerinde büyük katkısı olacak eğitimlerin oyunlar aracılığı ile verilmesinin öğrencilerimize büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir