Çalım Cad. No:27 Siteler/ANKARA
+903123493535
ankmoblak@gmail.com

TMMOB ELEKTİRİK MÜHENDİSLERİ ODASI İLE İŞYERLERİ DENETİMİ KONUSUNDA PROTOKOL İMZALADIK

Elektirik Mühendisleri Odası (EMO)

Elektirik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi ve odamız arasında, 6 Eylül 2022 Salı günü imzalanan iş birliği protokolü ile işyeri ve atölyelerde elektrik tesisatlarından kaynaklanan arıza ve yangın gibi oluşacak riskleri önlemek için Elektirik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi üyesi yetkili SMM’ler tarafından kontrol ve raporlama faaliyetleri yapılacak. İşbirliği protokolü ürkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin TAKLACI ve Elektirik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Pro. Dr. Şeref SAĞIROĞLU tarafından imzalandı.

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Taklacı; Mobilyacıların yoğun olarak bulunduğu ve yapısı eski olan Siteler gibi iş yerlerinde çıkan yangınlar maalesef sık sık gündemimize gelmekte. İş yerlerinin çoğunda kaçak akım rölesinin olmaması, havalandırma bacalarının ve yangın merdivenlerinin bulunmaması, eski tip porselen sigorta kullanılması, kablo bağlantılarının çıplak olup izole edilmemesi, iç tesisat ve topraklama kontrollerinin yıllık olarak yapılmaması sonucu çıkan yangınlar milyonlarca liralık zarara neden olmakta.

Oluşan risklerin önlenmesi can ve mal güzenliğinin sağlanması için; özellikle atölyelerde; her yıl elektrik tesisatları periyodik kontrollerinin yapılması, standartlara uyulmadığı, iş sağlığı ve güvenliğine uygun olarak denetimlerin eksik olduğu ve bunların giderilmesine yönelik olarak işyeri sahiplerinin alması gereken önlemler hususunda yapılacak olan test, ölçüm ve kontrol hizmetleri ve işleyişi Elektirik Mühendisleri Odası üyeleri SMM`ler tarafından gerçekleştirilecek. Üyelerimiz ankara@emo.org.tr mail adresine talepte bulunarak işyerlerinin denetimini yaptırmak için talepte bulunabilirler dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir